logo Marka Haslingera
trądzik na skórze

Usuwanie włosów

Trwałe usuwanie owłosienia – Depilacja laserowa LightSheer

Nadmierne lub niepożądane owłosienie stanowi problem wielu kobiet i mężczyzn. Zwykle usuwa się włosy ze wskazań typowo kosmetycznych z nóg, okolicy bikini, pod pachami . Spora grupa osób ma wskazania lekarskie do usuwania owłosienia, ponieważ rosną one w nieprawidłowych miejscach takich jak: twarz u kobiet, lub mogą powodować stany zapalne na skórze stanowiąc olbrzymi problem leczniczy.

Każda kobieta z włosami, które rosną w miejscach nieprawidłowych, takich jak: twarz, dekolt, wokół brodawek sutkowych czy na brzuchu powinna mieć wstępnie wykonane specjalne badania hormonalne i ewentualnie włączone leczenie, które wpływa na efekty laseroterapii.

Depilacja laserowa

Jest metodą najszybszą i najskuteczniejszą, która polega na wykonaniu cyklu zabiegów (3-6) w odstepach 4-6 tygodniowych. Po każdym zabiegu początkowo włosy zaczynają normalnie rosnąc ale po 2-3 tygodniach wszystkie wypadają. Okres bez włosów trwa kilka tygodni, a następnie pojawiają się nowe włosy.

Po każdym zabiegu, tych nowych włosów będzie odrastać coraz mniej i będą coraz słabsze i bielsze. Podczas jednego czasie jednego zabiegu można usunąć 20-30% włosów. Skuteczność zabiegów depilacji ocenia się na ok.80-90%. Po cyklu zabiegów mogą zostać nieliczne włosy, które są słabe i cienkie. Skuteczność zabiegu jest zależna od grubości włosa, jego koloru i wcześniej przeprowadzanych zabiegów depilacji woskiem lub pensetą .

Laserowa depilacja jest całkowicie bezpieczna. Po zabiegu pojawia się zaczerwienienie i obrzęk, które ustępują w przeciągu od kilku godzin do kilku dni. Zabieg ten, może być wykonany niemal u każdego i nie ma tu szczególnych przeciwwskazań co do wieku, płci czy stanu zdrowia. Jednak jest kilka zasad, które warto pamiętać. Aby wiązka lasera mogła być pochłonięta przez cebulkę włosa, która następnie ulega zniszczeniu, musi ona posiadać barwnik zwany melaniną. Brak tego barwnika we włosach siwych, blond i rudych uniemożliwia ich usunięcie.

Bardzo istotną sprawą jest unikanie opalania przed i po zabiegu (3-4 tyg.), dlatego depilację laserową warto zaplanować kiedyskóra jest całkowicie blada. Daje to gwarancję, że zabieg będzie najskuteczniejszy i unikniemy powikłań jakimi mogą być przebarwienia skóry. Depilacja laserowa jest różnie odczuwana przez różnych pacjentów i najczęściej towarzyszy jej uczucie szczypania i kłucia w miejscu naświetlania. Okolice szczególnie wrażliwe, takie jak bikini, pachy przed zabiegiem można posmarować kremem znieczulającym.

lightsheer

Efekty terapii:

efekty terapii efekty terapii efekty terapii

Kontakt i lokalizacja

lek. med. Marek Haslinger
specjalista dermatolog

39-200 Dębica, ul. Piłsudskiego 10
(nowy budynek Manufaktura Zdrowia)

602 789 581

hasmark@o2.pl